Will I see christmas too? - Part 1

15. prosince 2008 v 21:33 | Lightwild |  Fan-Fiction-Příběhy
Byl večer a Ben unaveně zívl. Když poslouchal doktora, měl pocit že pomalu,ale úplně usíná. Keith Orbit měl vždy ve zvyku dlouho mluvit, ale nemusel mu vykládat všechny detaily v jedenáct večer. Bohužel tomu, ale teď tak bylo. Ben si vlastně už pro dnešek nepřál nic jiného než zalehnout a zachumlat se do peřin. Věděl že na to si bude, ale muset ještě počkat, sám totiž věděl proč tu doktor je. A že bude mít asi na týden návštěvu.

"Vážně Bene, jsem moc rád že se mi postaráš o Eddieho. Já vím že za chvíli budou vánoce, ale musím odjet, a nemůžu ho vzít sebou. I když bych vážně chtěl být s ním o svátcích." Řekl Keith a Ben zívl. Poté sjel pohledem na Eddieho. Ten byl schovaný za svým otcem, nejspíž snažící se vypadat co nejvíce nevinně a příjemně. Možná i roztomile. Jen proto aby Bena obměkčil.

Když byl Eddie v modulu- menší verzi jeho normálního těla, mohl působit nevinně až roztomile. Ale Ben ho už nějakou dobu znal a tak věděl co se pod tím v ším někdy skrývá. Uměl být i hodný a příjemný, pokud měl dobrou náladu. V tomhle Ben doktora trochu obdivoval, že věděl jak tohohle zlobila zkrotit. Nakonec Keith Orbit byl vlastně jeho otec. U strojů je to většinou tak, že ten kdo je sestrojí je pokládán za jejich rodiče.

Ben znova zívl a koukl na Eddieho, který na něj mrkl svýma holografickýma modrýma očima. Další vychytávka co doktor vymyslel, aby EDI působil ještě živějším dojmem. Tyhle oči zářily krásnou bílou a modrou barvou, která tam měla ihned několik odstínů. Vytvářely se holografickou projekcí z Eddieho hlavního počítače, který byl usazen v malém kokpitu. Na sklu kokpitu se poté ukazovaly holografická světla, která ty oči tvořila. Alespoň tohle si Ben zapamatoval z doktorovy přednášky kterou museli všichni piloti, co byli s Eddiem spolčeni absolvovat. Poté co byl vrácen do jejich týmu.

Ze stromu spadl kousek sněhu, který vlezl Benovi rovnou za krk. Ihned ucítil nepříjemný chlad, ktarý přímo bodal do krku a začal si rukama hrabat pod tričko u krku. Eddie zamrkal a přeletěl tam kde se Ben snažil vyndat sníh. "Spadlo ti tam něco?" Zeptal se klidným příjemným hlasem, tak jak to vždycky ujměl a Ben mrzutě souhlasil. "Jo. Sníh." Odpověděl a Eddie se rozhodl pomoct. Strčil svůj mini-letadlový čumák pod Benovo tričko a zatřepal s ním, takže všechen sníh vypadl. Ben se ještě jednou pořádně zatřásl a poté si oddychl. "Lepší?" Zeptal se Eddie a popoletěl trochu dopředu, takže byl u Benova ramena. "Jo..Díky" Poděkoval Ben a Eddieho zářivé oči zamrkaly.

"Bene. Když tak jsem mu tady nechal nějaké věci. Až bude něco chtít tak mu to dej. Ať neponocuje. Nedělá mu to dobře a je pak protivnej." Řekl doktor a Ben akorát pozvedl obočí a přikývl. "Jasný no." Keith se usmál a phladil Eddieho po kokpytu. "Vy dva si poradíte. A ty buď hodnej." Připomněl doktor a poplácal ho po kokpitu, Eddie potichu vzdychl a podal tátovi křídlo.
Ten ho s úsměvem stiskl.

"Budu." Slíbil Eddie a doktor pustil jeho pružné křídlo. "Fajn. To jsem rád. Tak uvidíme se za týden. Hodně štěstí Bene. Jeho pohlídat není nic lehkého." Ben s úšklebkem přikývl. "S tím můžu jen souhlasit." Orbit úsměv a úšklebek sdílel, ješt jednou Eddiho pohladil a rozloučil se.

"Za hodinu mi letí letadlo. To abych to stihl. Tak se měj dobře. Nezlob. A když tak víš, že mi můžeš napsat. Ale ne ve dvanáct večer jako tehdy." Eddie poslušně přikývl. Roztáhl křídla a obejmul tátu. "Přivez mi něco. A vrať se brzo. A hlavně pozor na cestu. Někteří lidi létaj jak debilové." Řekl Eddie trochu otráveně.

Ben se rozesmál a doktor se připojil. "Je to pravda. Jeden magor mi to málem jednou napral přímo do čumáku. Takový bych do vzduchu vůbec nepouštěl." Doktor se přestal smát a s úsměvem si vzpomněl proč má Eddieho tak rád.

"Jo dám si pozor, tak zatím ahoj." Řekl a Eddie povolil sevření. "Tak ahoj."

Odpověděl doktor a šel k autu. Otevřel dveře, a povzdychl si když odpadlo trochu sněhu. Ještě jednou se podíval na Eddieho s Benem a úsměvem jim zamával. Poté už nasedl do auta a odjel. Eddie s trochou smutku v duši pozoroval jak auto mizí. S doktorem byl v poslední době pořád,a byl už zvyklý na jeho přítomnost. Teď ale chápal i cit kterému se říká stesk. Věděl že mu bude táta chybět, ale když to jinak nešlo tak poslechl. Navíc byl u Bena, a u něj se taky cítil bezpečně.

"Půjdem dovnitř?" Pobídl ho Ben a Eddie souhlasil. "Ukážu ti tvůj novej domov.alespoň na ty vánoce by neměl beýt nikdo sám."

____________________________________________________________________________


Líbilo? :D Jestli jo tak komentík pls :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vin. vin. | Web | 28. března 2009 v 15:33 | Reagovat

Eddie poslušně přikývl. Roztáhl křídla a obejmul tátu. "Přivez mi něco. A vrať se brzo. A hlavně pozor na cestu. Někteří lidi létaj jak debilové." Řekl Eddie trochu otráveně. <--- fakt skvělé,povedlo se ti to...obdivuji tvou fantazii! ;o) asi budu tehle blog navštěvovat častěji,asi určitě =o))) a propó jak narazila na muj blog?

2 vin. vin. | Web | 28. března 2009 v 15:37 | Reagovat

teď mě to trklo..že ty máš nějaké své fanarty na roxburgh.euweb.cz ?...tam lezu každou chvíli =oD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama