Again Together- Část 3- Prosba

19. února 2009 v 18:41 | Lightwild |  Again together
Stealth-Again together
3.Prosba


Letadlo pomalu přistálo na plošině. Muž otevřel dveře letadla, a povzdechl, když ucítil, studený vítr noci.


"Brrr. Dneska není teplo." Zabrumlal si a pokračoval v chůzi, ke dveřím vnitřních prostorů lodi. Doktor nikdy tuhle loď nenavštívil. Jenom věděl, že to byla ta, kam poslal Eddieho. A kde byli lidé, kteří ho znali. Kvůli tomu tady byl. Chtěl vidět Bena, a pak také místo, kde byl Eddie uchováván. Jen doufal, že Ben ho bude taky chtít vidět. A pomoct mu. Bylo to důležité. Velmi důležité. Doktor věděl, velmi dobře, o všem, co Edi udělal. A taky o tom že zabil Benova kamaráda a partnera Henryho. To bylo něco, co ho pronásledovalo. Cítil se za to zodpovědný. Za to, co Eddie udělal. Jen doufal, že bude mít možnost všechno zase napravit.

Kvůli tomu, potřeboval vidět Bena. Zase jednou. Ptal se, kde přesně měl pokoj. Doktor zamítnul žádost kapitána navštívit ho, ihned jak přijede. Tohle bylo důležitější, než šálek čaje nebo kávy. Když konečně našel Benův pokoj, uvnitř na týhle lodi to pro něj bylo jako bludiště.

Zaklepal na dveře, doufající, že pan Gannon ještě nespí. Štěstí bylo té noci na jeho straně.

Dveře se otevřeli a Ben se ospale podíval z pokoje.

"Zdravím." Řekl doktor.

"Taky." Řekl Ben překvapeně a mrknul, když si konečně uvědomil, kdo ho navštívil. "Můžu?" Zeptal se Keith Orbit a Ben přikývl. "Jo." Řekl a přivítal doktora dovnitř .Ben zavřel dveře a podíval se na vědce. "Sedněte si tady." Řekl a ukázal na židli u počítačového stolu. Keith přikývl a sundal si jeho plášť. Pak se posadil do židle a čekal na Bena, až se posadí na postel před ním. Doktor mrknul, když uviděl láhev vína na stole.

"Tak ... Byla to chvíle." Řekl Ben a na jeho tváři se objevil malý úsměv. Neznali se navzájem velmi dobře, ale Keith Orbit měl v jeho životě zvláštní místo. On byl ten, kdo vytvořil Eddieho. Poprvé se setkali na Aljašce. Jen nevěděl, proč je tady. Eddie byl pryč. Tak proč přišel?

"Jo to byla." Odpověděl Keith, a koukl na láhev. "Na co?" Zeptal se.

"Oslava. Dneska je výročí." Odpověděl Ben.

"Oslava, čeho?"

Ben se usmál. "Jsou to dva roky."

Keith se usmál taky, protože věděl velmi dobře, o čem Ben mluví. "Chcete taky?" Zeptal se Ben a vzal láhev do ruky. Doktor si nebyl na chvíli jistý, ale nakonec souhlasil. "Jistě." Ben vzal další skleničku, a už s vínem jí dal doktorovi.

"Tak jak jde život?" Řekl Ben a vrátil láhev na stůl. Doktor trochu usrkl a odpověděl. "Dobře. A co vy?" Oplatil otázku. "To samý. Stejně nemůžu uvěřit, že už jsou to dva roky." Řekl Ben a doktor dal sklenici zpět na stůl.

"Způsobil vám hodně problémů. Vám všem." Ben se podíval na staršího muže, jehož brýle se leskly ve světle. "Já vím. Ale ... Na konec nebyl tak hroznej. Teď si uvědomuju, že byl jen malé dítě." Řekl, a doktor se na něj podíval. "Mohlo by to být lepší, kdyby ... jste s ním strávil víc času. Kdyby s vámi zůstal delší dobu, než jste ho sem k nám poslal."

Keith o těch slovech přemýšlel. Bent měl pravdu. "Jo. Bylo by to lepší, kdybych ho naučil něco o životě, než jsem ho poslat do boje. Ale já si to neuvědomil. Byl to pro mě pořád stroj. Teď už můžu jen litovat. Ale taky proto, jsem tady. "

Ben pozvedl obočí. "Vy jste tady pro co?"

Doktor počkal chvíli. A pak řekl. "Požádat Vás o pomoc. Pomoc pro Eddieho."

"Co? Nerozumím." Odpověděl zmateně Ben, a doktor ho jen sledoval. "Já vím. A taky vím, že Eddie je naživu. A čeká na nás. Proto jsem tady. Zeptat se, jestli se mnou pro něj půjdete."

Ben nevěděl, jak odpovědět. Nemohla to být pravda. Věděl že Edi je pryč. Takže ... Nemohl, nemohl být naživu. "Jste si jistý?"

Doktor pomalu přikývl. "Ano." Ben byl opět zmatený, když se doktor poté, co tato slova řekl, začal trochu smát. "Našel můj počítač. V celém internetové síti, našel mě. Věděl jsem, že je chytrý, ale tohle. I když si myslím, že je pryč, tak si mě i tak našel." Smích se zastavil a objevil se šťastný úsměv.

"Volá o pomoc. Volá mě. Trvalo mu dva roky mě najít. A on to nakonec zvládl. A řekl mi tak hezkým slovem. Co jsem od něj nikdy nečekal. V té zprávě mi řekl tati."

Ben to poslouchal každé slovo. A musel se usmát. Znělo to neuvěřitelně, ale byla to pravda. Byly doby, kdy Ben chtěl vidět Eddyho znovu vidět. A teď měl znova šanci. Zvědavý, jestli si ho bude Eddie pořád pamatovat.

"Půjdete za ním?" Zeptal se a Keith přikývl. "Musím. Vím, že mě potřebuje. Jsem zodpovědný za to, co se mu stalo. A taky za všechno, co udělal. Včera večer, když jsem to zjistil, nebyl jsem si úplně jistý, jestli by byla správná věc, přinést ho zpátky. Ale ... Každý si zaslouží druhou šanci. A myslím, že trpěl dost. Poslední dva roky byl sám. A vše, co se mu stalo, ho určitě pronásledovalo. Chci mu pomoct. Když mi řekl táto , byl jsem šťastný. Nikdy jsem neměl vlastní rodinu. "

"Nemáte?" Zeptal Ben a Keith přikývl. " "Nejsem ženatý. A nemám žádné děti. Byl jsem spokojený se svým životem, a tak jsem si to neuvědomoval, ale teď když mám Eddieho, tak už vím co mi po celou dobu chybělo. On je jako můj syn. A Musím se o něj postarat. "

"Jo. Takže půjdete se mnou? Jsem si jistý, že bude rád, že vás taky uvidí. Když obětoval svůj život pro vás, a Karu. Jediná věc, čeho se bojím je, jak ho přivítají ostatní . "

"Nebojte. Postarám se o to." Navrhl Ben a Keith byl rád, že se znova setká se svým synem. A nebude na té cestě sám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Machy92 Machy92 | 1. března 2009 v 21:37 | Reagovat

Hezký příběh, ale s autorkou na tohle téma diskutujeme každý den,....já tam ten vztah otce a syna nevidím, plomiň,......ale námět je to zajímavý

2 vin. vin. | Web | 28. března 2009 v 17:14 | Reagovat

já tam ten vztah teda vidím...s čímkoli se v životě piplam,k tomu si udělam citový vztah...takže je to pochopitelné

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama