Again together-Část 4- Budeš si mně pamatovat?

21. března 2009 v 21:39 | Lightwild |  Again together
Stealth-Again Together
4.Budeš si mně pamatovat?


"Tak...Jsme tady. Severní Korea." Řekl Ben s úsměvem, a trochu si pozvedl sluneční brýle. "Nádherná země, že ano?" Odpověděl Keith, a podíval se okolo. "Jo to určitě je. Jediná škoda je, že když jsme sem přišly poprvé, tak ne v přátelském významu." Dodal Ben a zavzpomínal na staré časy.


"Jo. Ale teď jsme tu jako turisté. A v přátelském směru. takže se není čeho bát. Jsem tady abych znova viděl svého syna, a vzal ho domů. Nechci žádné boje." Řekl doktor a Ben přikývl.

"Tak na co čekáme?" Zeptal se Ben a podíval se na zářivé slunce a modrou oblohu. "Jen doufám, že mě Kara nezabije za to, co se chystám tady udělat." Keith se k němu otočil. "Byla to vaše volba." Ben se uchechtl. "Já vím. Tak jdeme." Řekl a pokračovali skrz ulice.

Ben si uvědomil, že mu to připadalo divné, jen tak tady procházet. Bez nějaké mise. Bylo to, jako prázdniny. Jako výlet. Čas na ně netlačil, a mohli jít kamkoliv chtěli. Korea byla nádherná, a to se dalo poznat mnohem lépe ze země než ze vzduchu. A mrkl udiveně, když viděl doktora jak fotí.

"To jsem nevěděl, že rád fotografujete." Keith se na něj podíval. "To já taky ne." Ben pozvedl obočí. "Cestoval jste hodně?" Orbit pokýval hlavou. "Většinu mojeho času zabere práce. A když jsem do nějaké země jel, tak jsem si nevzal kameru nebo foťák. A taky jsem tam byl kvůli práci.!

"Takže tohle je vaše první cesta, jako prázdniny. Měl byl jste si vzít nějaké to volno. Nebo se přepracujete." Navrhl Ben s příjemným úsměvem.

"Když nemáte s kým na tu dovolenou jed, tak to potom nemá cenu. A je lepší pracovat." Řekl Keith a díval se na foťák. "Možná proto chci Eddieho zpátky. A i kdyby by nemohl znova létat, protože to nechtějí ostatní lidé, tak u něj zůstanu. Tak si myslím, že jen potřebuju někoho o koho se můžu starat."

"Pořiďte si psa." Navrhl Ben. Keith se na něj podíval, a popřemýšlel o tom. "Jednoho jsem měl. Když jsem byl ještě dítě. Měl jsem ho tak moc rád, jenže když nám odešel, tak mě to tak zasáhlo, že jsem se rozhodl že už si nikdy žádného nepořídím. Od té doby si myslím, že je lepší být sám. Bez rodiny, bez mazlíčků. Potom nemůžu nikoho ztratit."

"Ale Eddieho zpátky chcete. Takže jeho můžete ztratit taky." "Jo." Přiznal Keith. "Jednou už jsem ho ztratil....Ale teď si uvědomuju, že jsem ho možná neztratil nikdy. A jestli můžu, tak chci jeho život udělat lepším. A pokusit se ho chránit. Takže ho neztratím. Nebo se o to aspoň pokusím."

Ben se usmál. "Musí být rád, že vás má za otce. Bude si mě pamatovat?" Zeptal se zvědavě, a Keith pokrčil rameny. "Měl by.Jestli jeho paměť není poškozená, tak moc, tak by si měl pamatovat všechno co se stalo."

"Takže mě si možná bude pamatovat. Dobrý vědět. Jen ho potřebujeme najít. Dokonce myslím, že vím kde ho můžeme najít." Řekl Ben a vrátil si sluneční brýle na oči. "Vy jste s ním byl v těch posledních chvílích. Viděl jste co se stalo. Já to jen slyšel. A oni řekli..."

"Já vím." Odpověděl Ben a doktor se na něj smutně podíval. "Řekl že Eddieho zničili. Jen zničili. Neřekli, že se obětoval. Víme to jen já a Kara. Kara tomu jen nevěří. A vždycky když řeknu něco o Ediem, tak mlčí. Nakonec, pro ní je pořád jen stroj který zabil Henryho. Byl jsem s ním až do konce. A změnil se. Nevím proč, ale byl potom jíiný- Takže vám můžu říct, že ho nezničili. Obětoval se pro nás. Můžete na něj být hrdý."

"Opravdu?" Ben přikývl. "Vím, že zabil Henryho. Ale nakonec se snažil chránit nás, tak nejlépe jak jen mohl. Předtím se staral jen o sebe. Ale nakonec se v něm snad nějak pohnulo svědomí. A nechtěl nás nechat zemřít. Tak nás chránil. Mohl odletět pryč. Ale zůstal a bojoval. Pořád tomu nerozumím, a ani tomu možná nevěřím. Kvůli tomu jsem zvědavý, jestli si mě bude pořád pamatovat. Postarám se o něj, když třeba vy nebudete někdy moct. Víte, když budete v práci, nebo nějak tak."

"A co Kara?" Řekl Keith a Ben se k němu otočil. "Teď jste řekl, že ho nemá ráda."

Ben přikývl. "Budu se snažit, možná si ho po čase oblíbí. Ale první věc je, že ho musíme najít." Doktor souhlasil a pokračovali v cestě.

~~~~

Trvalo jim to dvě hodiny, dostat se na to místo kde EDI byl. A dostat se tam nebylo lehhké. Když připočítáte všechny hady, brouky, s velkými vosami, dírami, řekami, kameny a nesnadnými cestami nahoru a dolů. Tak to nebylo tak lehké. Ale nakonec to po dvou hodinách zvládly. A slunce bylo stále na krásné modré obloze."

Ben zmateně mrkl, když tohle místo viděl znova, tady kde on a EDI byly naposledy spolu. A taky kde se znova setkal s Karou. Ale teď to bylo jiné. Hlavně obloha byla jiná, tehdy byla černá a temná. Teď byla modrá a plná světla. Když se podíval na zem, tak si nebyl jistý, jestli tam EDI vážně byl. Neviděl nic, co by dokazovalo, že je naživu. Byl tam jen malý pocit v jeho mysli. Ale jeho oči viděli jen kousky jeho starého těla. Zničeného těla. Ta zlomená křídla. Cítil se tak divně, když viděl něco co bylo tak silné, teď tak slabé, zničené, prohřehlé, zlomené.

Doktor přišel pomalu k malým kouskům, které byly EDIho tělo. Pohladil jeden, který byl částí jeho křídla. Keith si vzpomněl, když mu navrhovali tělo. Chtěli ho udělat silného a rychlého. ale tyhle části pro něj teď nebyly důležité. Hledal něco jiného. Pro něco teď mnohem důležitějšího. Pro to kde byla uložena EDIho mysl. Keith věřil, že jeho duše pořád existuje, ať už v jeho mozku nebo těle. Jen doufal, že nepřišli moc pozdě. A že EDIho najde. Cítil ho. Jak ho a Bena jeho esence a duše obklopuje. Jako kdyby věděl, že si pro něj přišli, a snažil se je k sobě zavést.

Sundal si brýle a podíval se okolo. Všude to vypadalo stejně. Jen rozbité kusy, Keith věděl že EDIho nenajde, jestli nebudou hledat přímo na zemi.

"Bene."

"Jo?" Odpověděl pilot.

"Pojďme hledat. Musí tu být."

"Co přesně hledáme?"

Keith na chvíli přemýšlel. "Jeho hlavní počítač. Jeho mozek." Odpověděl doktor a Ben přikývl, a začal hledat. Byl si jistý, že jim to zabere nějaký čas, ale nemuseli spěchat. Kromě toho, že noc jim hledání stíží, pokud budou hledat tak dlouho.

Byly to už dvě hodiny, a pořád nic nenašli. V obou myslích, se už objevila myšlenka to vzdát. Doktor vzdychl, a Ben se podíval nahoru k obloze. Ta už začala získávat modro-růžovou barvu ze západu slunce. Udělal jeden krok s hlavou stále v oblacích, a najednou sjel dolů. Keith se otočil na jeho stranu, a přišel k místu kde Ben STÁL. Zmateně mrkl, když tam nikoho neviděl. Podíval se dolů, a musel se ušklíbnout když viděl Bena ležet tam na zádech.

"Au."

Keith se uchechtl, a jeho oči se roztáhly když uviděl malý objekt ležící blízko u Bena. Rychle seskočil dolů, a klekl si. Ben ho zmateně sledoval.

"To je ono. Eddie." Řekl Keith s velkým úsměvem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | Web | 21. března 2009 v 21:47 | Reagovat

Ahojik,máš užasnej blog a dess!

Promin za reklamu:Prosím přihlasila

by si se do sondu na mem blogu.

př.dekuju:)

2 Machy92 Machy92 | 28. března 2009 v 11:40 | Reagovat

je to hezky pojatý, forma psaní taky pěkná, jen mi v hlavě leží pár drobností, o kterých se každý večer hádáme :-D. Ale jinak dávám 12bodů z 10

3 vin. vin. | Web | 28. března 2009 v 17:31 | Reagovat

vážně moc pěkné,těšim se na další díly ;-) a dovolila jsem si dát na tebe odkaz na mém blogu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama