Again together-Část 6- Hluboko uvnitř

24. dubna 2009 v 19:55 | Lightwild |  Again together
Stealth-Again Together
6.Hluboko uvnitř


Keith Orbit se opíral o zábradlí balkónu a lsedoval noční město. Tenhle den ho opravdu zklamal. Tolik se těšil, že EDIho zase jednou uslyší, ale nakonec opravdu přišli moc pozdě. Nevěděl, proč se EDI neprobudil. Možná už neměl vůbec žádnou energii. Nebo byl moc poškozený. Ale hlavní věc byla, že se neprobudil. Keith sikl, když ucítil bolest v rukou, jak moc si do nich zarýval prsty. Dokonce i když to vážně bolelo. Bylo mu to tak moc líto, EDIho, toho že ho nedokázal přivézt zpátky. Zkoušeli to několikrát, ale neuspěli. Takže všechno bylo zbytečné.


Keith si uvědomil, žew se mu zamlžili brýle a sundal si je. Poté si položil hloavu na ruce, které měl položené na zábradlí. A zavřel své modré oči. Chtěl ještě jednu šanci. Ještě jednu šanci postarat se o EDIho. Od toho okamžiku kdy ho přivedl na tento svět, Keith nevytvořil nic co by EDImu mohlo být podobné. Věděl, že by mi ho to EDIho až moc připomínalo. A žádný jiný počítač, už nemohl být jako on. Zachumlal se hlouběji do obětí svých rukou. Snažící si nalhat, že je to jenom sen. A ta šance na něj pořád čeká. Snažil se od toho utéct. Chtěl k sobě EDIho, obejmout ho a říct mu jakomoc lituje, že ho ztratil. A to že všechno bude zase v pořádku. Ale přání se mu nikdy nesplnily. A malá slza mu stekla po tváři.

Ben nevědel co bude dál. Ležel na zádech, s rukama pod hlavou, a hledící na strop. Raději nechal Keitha o samotě. Nevěděl, co se mu stalo, ale tohle nebyl ten samý Keith Orbit kterého potkal před dvěma lety. Změnil se. Připadal mu o tolik citlivější, a měl tak blízko k EDImu. Pro něj to nebyl stroj. Ben mrkl, když si uvědomil, jak moc ho Keith ochraňuje. Po většinu času, z těhle několika hodin, co ho našli. Keith ho kolébal v náručí. Schovaného pod dekou. I když věděl, že to nic neznamenalo v té chvíli. Že tím EDImu nemůže nějak pomoct. Ale...

Ben pomalu otočil hlavu na stranu a podíval se na malý počítač. "Sbohem." To bylo EDIho poslední slovo, které od něj slyšel. Možná měl pravdu, opravdu to bylo jeho poslední sbohem k nim. Dokonce po tolika zlých časech, spolu prožili a pěkné chvíle, společně. Ale nemůžou je vrátit.

Ben se pomalu posadil a podíval se na balkón. Věděl že doktor bude potřebovat někoho s kým si bude moct promluvit. Vstal a zavadil podledem o blankytně modrou deku. Popadl jí a opatrně do ní zabalil EDIho. Poté otevřel balkón., a pomalu přišel k doktorovi. Ten měl pořád hlavu schovanou v rukou, a oči zavřené.

"Doktore." Zašeptal Ben. Keith nereagoval. "Doktore." Zašeptal Ben znova a opatrně s Keithem zatřásl. Vědec otevřel unavené oči a podíval se na něj, poté sjel pohledem na EDIho, který byl v Benově náručí.

"Ahoj Eddie." Zašeptal a pohladil prstem malý počítač. Ben ho v tichosti sledoval. A po chvíli, vidící jeho smutný výraz se Ben zeptal. "Doktore." Řekl a Keith se na něj podíval. "Tohle není vaše chyba. Zkusili jsme to. A udělali jsme vše, co jsme mohli." Keith pomalu a tíše kývl, a vrátil se pohledem na noční město. "Mohl bych se vás na něco zeptat?" Dodal Ben a Keith jednoduše řekl: "Jo."

Ben se podíval dolů na EDIho v jeho náručí, a po chvíli zpět na doktora. "Co se s vámi za ty dva roky stalo?" Vědec se na něj podíval, a pohrál si v ruce s býlemi.

"Dva roky jsou dlouhá doba Bene. Hlavně když jsi sám. Po nějakém čase jsem si uvědomil, že nikoho nemám. Tyhle dva roky mě stále přesvědčovali, že mám prázdný život. To že nemám o koho se starat. To že na mně doma nikdo nečeká. Eddie mi začal chybět. Začalo se mi po něm tolik stýskat. Ze začátku jsem myslel, že na něj lehce zapomenu. A že z mého života zmizí. Ale... Potkal jsem mého starého přítele ze školy. A on teď má vlastní rodinu. Manželku, děti... A to mi ho připomnělo. A začal jsem o něm čím dál víc přemýšlet. A tak o tom, jaké by to mohlo být, kdyby jsme se tenkrát nerozdělili. Kdybychom zůstali spolu. Byl jsem tak rád, když jsem viděl že mě k sobě volá. A já ho znova uvidím, a uslyším. Něco se se mnou určitě stalo. Ale já taky nevím co." Řekl Keith a podíval se na EDIho v Benově obětí.

"Zdá se, že jste se našel. Tam hluboko uvnitř." Řekl Ben a dal EDIho Keithovi. Ten si ho vzal a něžně ho k sobě přitiskl. "Udělal bych cokoliv, abych ho měl zpátky u sebe." Přiznal a přitulil se k malému počítači.

"Co kdyby jsme ho otevřeli?" Navrhl Ben a Keith mrkl. Nebyl to špatný nápad. Byly tam nějaká rizika, ale mohla to být jediná šance. "Fajn." Souhlasil a pevněji objal EDIho. Ben se usmál, když věděl že měli nějaký nový plán. A byl rád, když viděl, že EDI je ve správných rukou svého otce.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Machy92 Machy92 | 25. dubna 2009 v 22:59 | Reagovat

Zajímavé, jako vždy,...:D Verčo máš můj obdiv, za svou fantazii :) je to hezký, ale znáš můj názor na familiálnost stealthu obecně :DD

2 Yondra Yondra | Web | 26. dubna 2009 v 18:53 | Reagovat

1.kolo VGS :-)
přečti si zadání :-)

3 vin. vin. | Web | 9. května 2009 v 23:12 | Reagovat

fíha,čím dál lepší (NEMYŠLENO ironicky;-)
Dnes jsme si to shlédla na Markíze ve slovenštině... :-D *slint*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama