Again together-Část 5- Naděje

2. dubna 2009 v 16:13 | Lightwild |  Again together
Stealth-Again Together
5.Naděje


Doktor ucítil, jak v něm roste štěstí. Ben jenom nevěříčně zíral. "Eddie..." Zašeptal a Keith pohladil malý počítač, ve kterém byla EDIho mysl. Trochu ho znepokojilo, že byl tak hrubý na dotek. Sundal si batoh ze zad a otevřel ho. Ben zmateně mrkl.


"Dáte ho do batohu?" Keith potřásl hlavou. "Vezmu ho a přikriju dekou." Řekl a vzal blankytně modrou deku. "Nechci riskovat, že ho něco ještě víc poškodí. Ponesu ho v rukou." Přiznal Keith a něžně EDIho zabalil do deky. Ben ho sledoval, a zdálo se mu že se doktorovi třesou ruce. Keith vzal EDIho do náručí a zvedl se, už s batohm na zádech. Otočil se k Benovi a usmál se, pilot úsměb sdílel a podíval se na EDIho.

"Myslíte, že nás slyší?" Keith pozvedl obočí a nevědomě k sobě EDIho přitiskl. "Je to možné. Měly bychom jít. Slunce zapadá." Ben přikývl a pohladil EDIho.

"Co teď? Opravíte ho?" Zeptal se Ben, když šli zpět tou samou protivnou cestou. "To je jedna možnost." Odpověděl Keith a hladil malý počítač. "Co tím myslíte?" Podivil se Ben a Keith stále hladil EDIho. "Můžeme ho spravit a nechat ho žít. Nebo ho nechat umřít. Potřebuje energii, aby přežil. Bez ní být nemůže." Řekl doktor a jeho brýle se zaleskly v západu slunce, když se díval na Bena. Pilot přikývl s pochopením, a znova se podíval na EDIho. Ležel tak nevinně v doktorově náručí. Bylo to pro něj divné, vidět EDIho tak slabého a zranitelného. A taky to, že teď byl opravdu závislý na svém otci. Který ho teď chránil, jako vlastní dítě.

A ten zvláštní pocit, že ho EDI slyší. I když viděl, že není zapnutý. Z tohohle stroje měl vždycky divné pocity. Ale teď ho vnímal, jako přítele. Oba si prošli těžkými časy. A Ben ho možná opravdu chtěl zpátky. Doktor určitě chtěl to samé, když Ben viděl, jak k sobě EDIho tiskne a hladí ho přes deku.

"Nechte ho žít." Řekl Ben a Keith se na něj podíval. Pilot se díval s úsměvem na malý počítač a doktor se také váhavě usmál. A když se ohlédl, tak si také uvědomil, jak je tohle místo pozoruhodné.

"Číčo jsem doma." Zavolal Ben, když otevřel dveře pokoje, a doktor zmateně zamrkal. "Vy máte kočku?" Ben su uchechtl. "Ne. Ale jednou bych chtěl mít." Keith přikývl a chápal, poté hodil batoh na zem. Poté si sedl na postel a odkryl deku v jeho rukou. Keith začal prsty projíždět po malém počítači. A začal pátrat, jestli na něm nejsou nějaká hlubší poškození. A jestli je v stavu, kdy ho můžou zapnout. Dokonce to Keitha děsilo, když si pomyslel že tam ležel celé dva roky. A jestli to něco neudělalo s jeho obvody a ostatními věcmi.

Keith si ho přitiskl na hruď, a sklonil k němu hlavu. Jako by ho chtěl kolíbat, aby se cítil bezpečně a už není sám. Keith nevěděl, co se s ním za ty dva roky stalo. EDI ho nějak změnil. Nějak mu ukázal, že osamělý život není život. Ale Orbit si to uvědomil až teď, když držel svého syna v náručí. Říkat EDImu syn bylo divné. Ale Keith ho tak měl možná opravdu rád. A doufal že ho po těch dvou letech znova uslyší.

"Doktore?" Vytrhl ho Ben z myšlenek a Orbit šokovaně otevřel své přivřelé oči, a podíval se na pilota. "Vy ho objímáte?" Keith rychle potřásl hlavou a uchechtl se. "Ne já jenom- Jen ho kontroluju. Vážně. Nic víc." Vědec se snažil těmito slovy zakrýt své podivné chování. Nakopnec by to vypadalo pěkně bizárdně a blbě, kdyby vědec objímal svůj vlastní výtvor. "Jen se ujišťuju, že je v pořádku. Nic vic." Doufal že to znělo přesvědčivě. Taky sám nevěděl, proč se takhle chová.

"Zkusíme ho zapnout." Keith se zvedl z postele a přišel ke kufru, kde měl svůj počítač. "Vezmu ho jestli chcete." Navrhl Ben a po chvíli mu Keith, možná i trochu váhavě EDIho podal. Ben ho opatrně vzal do náruče a sledoval doktora, jak vyndavá počítač. Pilot se zatím podíval na ten, co zrovna držel v ruce. Doktor ho vážne nechtěl pustit z rukou. Jako by se bál, že mu Ben ublíží.

"Hotovo." Řekl doktor, když byl počítač připravený. "Zkusíme ho připojit." Dodal a ukázal Benovi aby přišel blíž. Ben poslechl a vzpomněl si, když viděl tenhle počítač na Aliašce.

"Chcete ho zapojit sám Bene?" Zeptal se Keith a Ben přikývl, trošku nervózní. Doktor ukázal na místo kde měl pilot EDIho zapojit.

Ben ho pomalu zasunul do přístroje, a čekal co se stane. Stejně jako doktor čekal na modré světlo. Ale nic se nestalo. Keith smutně a zkalamaně zklonil hlavu. Tohohle se bál. Ben zmateně zamrkal a podíval se na doktora. Teď už také věděl, co to znamená.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Machy92 Machy92 | 3. dubna 2009 v 22:09 | Reagovat

čím déle to tady čtu, tím víc se smiřuju se vším, o čem se hádáme :D. Začíná to být víc procítěnější, než na začátku. Jinak pěknej ,,apgrejd,, webu. Ta Kara dole se mi líbí, a víš, co tím myslím :D. Pa

2 vin. vin. | Web | 5. dubna 2009 v 18:58 | Reagovat

chudáček malej..plechovej :,-( ...

  =oD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama