Again together-Část 8-Staří přátelé

23. května 2009 v 18:04 | Lightwild |  Again together
Stealth-Again together
8.Staří přátelé


Ben si spokojeně vzal další židly, a usadil se vedle doktora. Očima stále sledující obrazovku. Když oba konečně seděli, EDI se rozhodl říct svému starému známému ahoj. "Bene?" Řekl EDI tiše a pilot se spokojeně usmál. "Ahoj Eddie." Odpověděl Ben a nemohl si nevšimout Keithova šťastného výrazu. "Jo. Bene, víš..." Řekl EDI a mladší muž slabě přikývl. "Já vím. Taky jsem rád, že tě zase vidím."


Přiznal Ben a EDI čekal na Keitha, aby pokračoval. Ale jak oba viděli, tak nechtěl pokračovat sám. Ben ho pořád sledoval, a EDI byl trochu zmatený.

"Bene." Řekl a pilot vrátil svou pozornost k zmatenému počítači. "Proč jsi tady?" Ben byl teď ten, kdo byl zmatený. "Co tím myslíš? Chtěl jsem se jen ujistit, že jsi v pořádku. Nakonec po tom všem čím jsi si prošel. Nevypadáš tak dobře." Ušklíbl se Ben a EDI uraženě mlčel. Doktor se musel uchechtnout.

"Ty bys taky nevypadal tak dobře, kdyby si to plnou rychlostí nosem napral do korejského vrtulníku." Přišla konečně odpověď.

"Ale já ti neřekl, abys to udělal. To byla tvoje dobrá vůle. Poprvé v tvojem životě." Bránil se Ben a EDI znova uraženě mlčel. Keith pozvedl obočí, teď už věděl, proč tihle dva měli takobé problémy v tom spolu mluvit. Ale nesnažili se toho druhého napadat. Byly prostě až moc šťstní, že se zase vidí.

"Promiň." Přiznal EDI a Keith mrkl. "Ty taky." dodal Ben a doktor s úsměvem pohladil EDIho na jeho malém počítači. "Uklidni se Eddie. Tohle pro tebe není dobré, rozčilovat se v tomhle stavu." Ben s úšklebkem přikývl. "Nemám srdce. Takže nemůžu onemocnět. Jyem pořád jen počítač. Na tonezapomínej ta-." Zarazil se EDI, uvědomující si co chtěl říct. Na Keithově tváři se teď objevil příjemný úsměv, a Ben se uchechtl. "Jen to řekni. Není na tom nic špatného." EDI byl na chvíli ztichat. A oba muži čekali, jak mladá AI odpoví.

"Jsem stroj Bene. Nemůžu mít rodiče, ani rodinu. Není to možné." Doktorův výraz posmutněl, a sklopil hlavu. Zklamaný. EDI měl pravdu. Ale stejně... Doufal, že to neřekne.

"Doktore. Já to tak nemyslel." Řekl EDI, všímající si Keithovi reakce. "Jo. Já vím." Odpověděl doktor a podíval se na Bena, který se díval na počítač. Vědící že EDI teď zničil skoro všechny Keithovi naděje.

"Podívej Eddie. Jestli nechceš tady doktorovi říkat, jako tvému otci, jen protože tu sedím já tak-."

"Ne tím to není Bene. Já jenom... Nejsem na tohle zvyklý. Nikdy jsem nemusel s lidmi takhle mluvit. Nevím co mám říct. Možná si myslíš, že jsem chytrý a inteligentní, ale nerozumím emocím. A nevím jak mluvit k lidem. A hlavně k někomu kdo mě vytvořil. a nevímco se semnou děje. Už sse ani nepoznávám."

Doktor ho znova pohladil. EDI to řekl, tak nervózně. Tak nejistě. "Zvykneš. Na emoce, na všechno." Řekl tiše a klidně.

"To doufám doktore. Jediné co cítím je lítost. A nelíbí se mi to." Odpověděl EDI a Ben mrkl. "Jednoho dne budeš možná cítit lásku Eddie." Řekl a EDI byl potichu. Přemýšlející o tom. Láska... Tohle slovo pro něj bylo cizí. Znal ho jen proto, že bylo všude. Pře dvěma lety, když porozkoumával internet, tak to bylo všude. Věděl, že je to nějaký druh citu. Něco jako silné a hluboké soucítění. Ale nerozumněl tomu. Dokonce se toho i obával. Ale lidé to měli tak moc rádi.

"Já ani nevím, co to je Bene. A možná bude lepší, jestli to tak zůstane." Odpověděl EDI a Ben se na něj díval. Nejsitý, jestli tuhle odpověď chtěl slyšet. Vlastně jí ani neočekával. EDI byl pořád dítě. A určitě se bál, něčeho tak hlubokého, jako je láska. Ale určitě mohl cítit smysl pro přátelství.

Keith unaveně zívl a jeho oči byly skoro zavřené. "Měl byjste si odpočinout doktore. Vyspěte se. Vypadáte unaveně." Řekl EDI strachující se o Keihovo zdraví. Nebylo pro něj dobré, aby byl tak pozdě večer vzhůru. Keith přikývl a vzdychl, když se podíval dozadu na hodiny. Byly dvě hodiny ráno. Opravdu pozdě na ponocování. Keith mrkl a znova přikývl. "Dobře." Souhlasil a zvedl se. Ben byl docela zmatený. Keith vypadal tak unaveně a možná i zklamaně. poté se podíval na EDIho.

"Pro tebe to platí taky. Takže žádné stahování ilegální hudby z netu. Surfování na internetu a dívání se na tajné soubory celého světa." Řekl Ben a EDI mlčel. Ben se usmál poplácal EDIho na jeho malém počítači. "Doboru noc Eddie." Řekl Ben a zvedl se. "Doboru noc Bene." Uslyšel a usmál se. A vrátil se do příjemných peřin.

Doktor ležel zabalený pod dekou, ale nemohl spát. Dokonce i když jeho oči byly připravené se zavřít. Tak i tak pořád nemohl. Vzdychl, zvedl se a zašel k počítači.

"Doktore?" Řekl EDI a Keith položil svojí hlavu na malý počítač, kde byla EDIho mysl. "Měl by jste jít spát." Dodal a Keith se na něj podíval. "Ty taky. Jak se cítíš?" EDI byl zmatený. Nevěděl, jak má na tuhle otázku reagovat. Ale určitě bude lepší, když řekne že je v pořádku. V tom případě může jít doktor spát, bez toho že by se o něj bál a strachoval.

"Jsem v pořádku." Odpověděl. Keith přikývl. EDI byl unavený stejně jako on. Byl pořád moc zmatený a nejistý. Jeho mysl byla tak mladá, a taky potřeboval odpočinek, aby byl zase v pořádku. Ale pořád tu byla ještě jedna otázka v Keithově hlavě. Něco co opravdu chtěl vědět.

"Eddie... Proč jsi mi tenkrát řekl, jako tvému otci?" Keith věděl, že kdyby měl EDI své tělo, tak by se teď určitě zatřásl. Jeho syn byl na chvíli ticho. Chvíli mu trvalo, než si rozmyslel co řekne. Ale nicsrozumitelného nevymyslel. Jenom...

"Omlouvám se. Ale nevím. Je mi to opravdu líto doktore." Přiznal EDI a jeho hlas byl tichý, a byl v něm trochu slyšet smutek. Keith pochopil a usmál se. "To je v pořádku. Nemusíš se omlouvat. Není to tvoje vina. Jsem jen rád, že jsi tady, a že už jsi v bezpečí. A že tě mám zpátky." Odpověděl mu Keith.

"Ale proč?" Zeptal se EDI a Keith se zvedl ze židle. "Protože jsi moje rodina." Zašeptal a pohladil EDIho. "Doboru noc." Dodal a vrátil se do postele. Přikryl se , a EDI si o těch slovech popřemýšlel. Po chvíli mu došlo, že tomu stjejně neporozumí, a připravil se, aby se mohl na noc vypnout.

"Dobrou noc." Zašeptal a vzdal se spánku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Machy92 Machy92 | 23. května 2009 v 18:26 | Reagovat

hezké jako vždy :)

2 Machy92 Machy92 | 8. června 2009 v 20:18 | Reagovat

co dodat? :-) jen tak dál lásko :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama