Again Together- Část11 - Nedorozumnění

5. července 2009 v 18:53 | Lightwild |  Again together
Stealth-Again together
11. Nedorozumnění


"Bene.. .Bene... Bene!" Bena vzbudil slabý, ale po chvíli silný hlas v jeho hlavě. Otevřel otráveně oči. Ptající se sám sebe, jestli by bylo zlo, kdyby zabil toho kdo ho takhle budí. Zhluboka se nadechl, vpustil si kyslík do těla, a zívl. Poté se podíval na počítač, co ležel na jeho nohách, a uvědomil si, že ten hlas v jeho hlavě patřil EDImu.


"Už si vzhůru?" Napsal EDI na obrazovku, když viděl, že Ben nemá sluchátka na uších. Ben se pokusil ulevit jeho tělu a protáhl se. Jen o chvíli později sebou trhl. Jak mohl slyšet EDIho bez sluchátek. Tak jak by mohl...

"Je ti něco?" Zeptal se EDI, když viděl Benův zmatený výraz. Gannon rychle potřásl hlavou, aby se probral.

"Ne." Odvětil a podíval se na doktora. Keith byl stále schovaný pod dekou se spokojeným výrazem. "Jak může mít tak klidný spaní?" Podivil se Ben a EDI chtěl mít v tu chvíli ramena. Aby mohl napodobit to lidské gesto, když lidé neznají odpověď. Ben se podíval z okna, chtěl vědět kde teď jsou. Když se podíval, tak se uchechtl, protože výsledek byl uspokojivý.

"Jsme doma Eddie." Řekl, a EDI ukázal na monitoru roztomilého smajlíka. "Pěkný." Odpověděl Ben, a najednou ucítil, jak ho někdo šťouchá do ramene. Pilot se otočil, a uviděl muže s jasnýma lesklýma hnědýma očima, a krátkými světlými hnědými vlasy. Jak ho sleduje s nadzvednutým obočím.

"S kým to mluvíte?" Zeptal se muž a Ben rychle schoval EDIho pod deku. "Héééééééj!" Zařval EDI a Ben to uslyšel v jeho mysli.

"Errr... S nikým." Hnědé oči se roztáhly. "Vy jste mluvil s počítačem?" Ben těžce polkl, a dokonce sebou trhl když uslyšel EDIho. "Bene ty jseš na mně tak strašně krutej! Nech mě být! Nejsem nějakej blbej starej Game Boy! Nenávidím tě, opravdu tě nenávidím! Ty nemáš city, když mi tohle děláš!" Nadával EDI, a Ben ho opět slyšel ve svých myšlenkách. Co se to dělo? Oči se mu roztáhly když si uvědomil, že muž ho stále sleduje.

Ben se nevinně usmál a přemýšlel o nějaké odpovědi. Ale s EDIho naštvaným hlasem v jeho hlavě to nebylo tak lehké.

"To byla online hra, vidíte?" Muž ho stále sledoval. Jako by věděl že lže, a nevěřil mu. Protože říkat dobré ráno, a ihned po probuzení hrát online hru bylo opravdu trochu divné. Ale po chvíli to konečně vzdal, a plně se vrátil do svého sedadla.

Ben ucítil tak velkou úlevu, když se zase zhluboka nadechl, a malé přání aby se uložil ke spánku mu blesklo myslí. Ale na to teď nárok neměl, tak odkryl EDIho a vzal si na uši sluchátka, radši.

"Až budu mít zase svoje tělo, tak ti za tohle nakopám prdel Bene!" Sliboval EDI a Ben na něj ironicky zíral. Znělo mu to tak povědomě. Dobře EDI se začal vracet k jeho pravé povaze, ale teď Benovi připadal, že se vyvýjí nebo co. Protože od něj nikdy neslyšel, že mu nakopá prdel. Starý EDI takhle nemluvil.

"Jak to děláš?" Zeptal se a EDI nechápal co tím myslí. "Co? To že ti nakopu prdel?"

"Ne." Odpověděl Ben důrazně, a opřel si hlavu o ruku. "Proč slyším tvůj hlas v mojí hlavě? Hele, jestli chceš abych se z tebe zbláznil, tak pokiračuj." EDI jen zmateně mrkl ve své AI sféře.

"Nevím vůbec o čem mluvíš, a navíc je to úplná blbost. Nedává to smysl. a je to nelogivké." Odvětil EDI. "Ale já tě vážně slyším. Dokonce i ty všechny tvoje nadávky na mě." Řekl Ben a EDI byl na chcíli ztichat, když to slyšel. "Ale já vážně nevím o čem mluvíš." Bránila se AI.

Oba ale obrátili pozornost ke Keithovi. Když se s hlubokým zívnutím probudil. Doktor mrkl s jeho unavenýma očima a něžně si je promnul, jen trochu neohrabaně. "Dobré ráno." Řekl a zívl. "Dobré." Odpověděl Ben a mrkl na EDIho, jako signál, že tuhle debatu odloží na později. EDI chápal a souhlasil. Ben si sundal sundal sluchátka a dal je Keithovi. Doktor si stále unaveně projímal tvář, a zíval. Jako by potřeboval další dvě hodiny spánku. S povzdechnutím si vzal sluchátka a uslyšel povědomý hlas svého syna.

"Dobrá ráno doktore Orbite." Řekl EDI s klidným a něžným tónem. Keith s úsměvem přikývl. Ale v jeho mysli bylo trochu toho smutku. Jak mohl EDIho přesvědčit, aby ho vnímal jako jeho otce. Vypadalo to, že EDI s tím přímo nsouhlasí. Nechtěl to cítit. A v Orbitových myšlenkách byla otázka, jestli EDI může cítit lásku. A jestli ví co to je. 'Možná to nebylo správné rozhodnutí, pokusit se aby mě Eddie miloval. Dokonce ani neví co po něm chci. A co je rodina. Bylo to špatné rozhodnutí? Přivézt ho zpátky. bude tím jen trpět, jestli na něj budu moc tlačit, aby cítil lásku. A já taky. '

"Tobě taky Eddie." Odpověděl, když ho myšlenka opustila. Nechávajícího ho v otázkách a zmatení. Ale řekl to něžně a hezky, takže nepoznaly jeho pravé pocity. EDI nemohl ani vědět, proč jsou Keithovi emoce v tomhle stavu. A nebyla to jeho chyba. Neznal lásku. A hlavně lásku mezi otcem a synem. A Keith ho za to neobviňoval. Jen ho to mrzelo.

Letadlo začalo klesat dolů a přistávat na rampě. Když zastavilo, Ben se zaradoval a poplácal Keitha na rameni. "Jsme doma." Řekl vědci, a Keith se usmál. Když se podíval na EDIho, tak se ten úsměv trochu změnil. Teď to byl úsměv, aby zakryl své zklamání. I přesto malý počítač pohlasil a EDI ve své AI sféře něco pocítil. Bylo to tak hřejivé, tak hewzké, tak něžné, k němu. Opatrně se toho dotkl, a všechny jeho smysly byly najednou tak příjemné. Byl to pocit lásky? 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MachyAries92, láska Cancera MachyAries92, láska Cancera | 5. července 2009 v 20:30 | Reagovat

hezké, hezké a ještě jednou hezké :) edi by ho měl konečně nazvat otcem,.... (!!!), jinak 11 bodů z deseti :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama