Through my soul - 44 část - Vezmi mě domů - 2. část

1. července 2011 v 0:11 | StealthKaelly |  Through my soul
Stealth 2 - Flight to home
Through my soul - Přes mojí duši
44. Vezmi mě domů
2. část

Shane byl šokovaný. To bylo to nejlepší slovo pro tenhle pocit. Opravdu si nemyslel že se vrátí, ale oni opravdu přišli! Mohl to vše akorát sledovat, protože dva strážní ho drželi na místě. Seděl tam s hlavou zakloněnou dolů, a vše přehlížel skrz své dlouhé vlasy. Každou další vteřinou cítil čím dál víc studu a viny, protože s tímhle pomáhal. Najednou ucítil, jak tlak na jeho ramena od obou strážných mizí. Zazněl povědomí zvuk, a pomalu se ohlédl. Nemohl skoro uvěřit vlastním očím.


Ben tam stál se zbraní v ruce, a oba muži leželi na podlaze. Ale teď počítal i s tím, že ho Ben zabije. Dal mu proto až dost důvodů. Shane neměl v úmyslu odporovat, mohlo to být i pro něj to nejlepší. Zavřel oči, ale musel je znova otevřít, když ho starší muž jednou rukou vytáhl nahoru okolo hrudi. Přitiskl ho blíž a zalezl do jednoho z rohů. Byl rád že si ho nikdo nevšiml, dokonce ani roboti. Hledali ho, ale dívali se na EDIho. Ben vzdychl, když si znova uvědomil EDIho trpení. Necítil jeho bolest, ale viděl to. Ale doufal, že se bude moct znova EDIho těla dotknout a zachránit ho. Nebyl si jistý, jestli si jich EDI všiml. Jenom tam ležel.

Po chvíli, co se ujišťoval, že jsou v bezpečí sundal ruku z Shanovi pusy. Shane zalapal po dechu a několikrát se zhluboka nadechl. Teď mohl Shanovi oplatit to všechno, co jim udělal. Ale potřeboval pomoc, takže s tímhle klukem měl jiné plány. "Poslouchej mě. Nezabiju tě. Ale potřebuju tvojí pomoc. Jinak víš, co ti můžu udělat se zbraní."

Shane se nemusel dlouho rozmýšlet. "Jakou pomoc?" Zalapal a Ben byl rád, že mu netrvalo dlouho aby se zeptal.

"Víš jak tahle věc funguje, a vypnout to?" Shane se chtěl Benovi podívat do očí, ale to šlo docela těžko, když ho pilot držel pevně jednou rukou. Aby si byl jistý, že neuteče, ale Shane popravdě věděl, že by to neudělal. Ben byl překvapený, když si uvědomil, jak drobný Shane opravdu je.

"Vím. Ale potřebujeme se dostat do kontrolního centra."

"Fajn, takže potřebuju najít ostatní, a ty půjdeš se mnou." Shane přikývl, a Ben viděl že měl pravdu. Shane opravdu vypadal, jako by ho někdo zmlátil. Ben hlavně viděl velkou modrou skvrnu na tváři přímo pod okem a okolo něj, ale bylo to často skryto za vlasy. Z nějakého důvodu t Bena rozhodilo... Vytáhl malý přístroj, a bylo divné, když na tom nemohl vidět své přátele. Najednou mu někdo poklepal na rameno, a otočil. Stáli přímo tam.

"Vždycky víme, kde tě najdeme." Kara mu pověděla s úsměvem a Henry zafuněl jako prase.

"Nevím proč, ale tihle chlápci jsou úplní magoři. Nemají žádnou strategii, a jen útočí a útočí. Ale Bene my bychom měli spěchat, nejsem si jistý, ale myslím že s Eddiem se děje něco vážného."

"Já vím." Ben Shana propustil, ale ihned na to ho chytl za ruku. "On nám pomůže tuhle věc vypnout."

Kara zamrkala. "Ty mu věříš?"

"Teď je to jediná šance. Víte kde je Keith?" jeho přátelé potřásli hlavou, ale Shane se najednou ozval.

"Jacen se s ním šel vypořádat sám." všichni začali přemýšlet, ale Tim poté to ticho přerušil. Nevnímali hluk okolo, a horlivé snažení je najít.

"Tak bychom měli jít a pomoct."

Shane neodporoval, aby jim pomáhal najít cestu. Přece jen nebyl vůbec vděčný Jacenovi za to co mu udělal, celou dobu. A možná byla teď opravdu reálná šance, tohle místo strhnout. Ben ho sledoval velmi pozorně a Shane to věděl, ale byl klidný. Museli projít dlouhým tunelem, který vedl nahoru. Jeho vchod nebyl viditelný, protože vypadal jako normální zeď. On ale přesně věděl, kde se toho dotknout, zadat heslo a tunel se objeví. Z nějakého důvodu mu to teď připadalo lehčí než obvykle.

Když procházeli tunelem, tak se ozval podivný zvuk. Ale Ben nepromarnil šanci přidržet Shanovi zbraň přímo u hlavy. "Opravdu se ujisti, že nás vedeš správným směrem." řekl a hoch neodpověděl, jen přikývl. Když dorazili ke dveřím, tak Shane chtěl znova zadat heslo, ale Henry ho zatáhl zpět.

"Ne hochu, tohle udělám já sám." vytáhl malou bombu a připevnil jí na dveře. Poté udělali pár kroků zpět, a bomba vypustila svojí sílu. Dveře zmizely a Henry s Benem vtrhli dovnitř s namířenými zbraněmi. Místnost byla zaplněna několika lidmi, určitě vědci a strážnými, ale překvapili je až k šoku, takže je mohli dostat přesně kam potřebovali.

"Fajn lidi, teď nás budete poslouchat." Ben jim pohrozil zbraněmi v obou rukou, a strážní byli přinuceni odložit vlastní. "Nezabijeme vás, když zůstanete klidní v tichosti, a na jednom místě." nechal Shane jít k počítačům, a Tim se k němu připojil. Prohrábl si ale vlasy a podíval se na Bena.

"A co teď mám jako dělat? Já nevím jak tahle věc funguje."

"Já jo. můžu ti to ukázat." Tim nemohl říct, že ho Shanova slova uklidnila. Řekl to tak lehce.

"Nezníš že by ti to dělalo nějaké potíže." kluk trochu otočil hlavou, když na něj Kara promluvila. Ale neodpověděl. Přece jen to nebyla jejich věc. Kara ho sledovala, ale se překvapeně podívala na Bena. "Kam jdeš?"

"Musím pomoct Eddiemu. Potřebuje mě tam." než mohl udělat první krok, tak mu zablokovala cestu.

"Jak? Zabijou tě tady, nemůžeš tam jen tak jít a snažit se h dostat ven. Neviděl si všechny ty stráže, roboty a to místo s vysokým napětím kde je? Tady to můžeme vypnout." opravdu doufala, že jí poslechne, ale znala ho až moc dobře. Položil jí ruce na ramena, a podíval se do jejích jasných očí.

"To je co musíme udělat. Ale on mě potřebuje tam. Víš co pro nás udělal, musím ho nechat vědět že tu jsme. Že tu není sám. A dostat ho odsud. A taky potřebujeme najít Keitha, tak se to snažte vypnout. " řekl a zamířil dolů tunelem. Tim se akorát rozhlédl, a vzdychl, když si uvědomil že čekají na něj aby se posadil a začal pracovat. Henry držel stráž nad jejich zajatci a Kara sledovala Shana, nevěřila mu. Poté jí ale projel nápad.

"Počkej jestli tu můžete ovládat všechno, tak můžeš s kamerami najít Keitha."

"Můžu to zkusit." přiznal Tim a popravdě to byl dobrý nápad, taky počítal s tím že budou potřebovat i jeho pomoc. Tim věděl, že v tomhle má praxi, ale mohl se ujistit jestli byl Keith nablízku. Přece jen byl mnohem zkušenější než on. Když se mu konečně podařilo dostat se do systému, tak okamžitě najel na kamery. Obrazovky začaly měnit nahrávky z každého koridoru a chvíli čekali, než spatřili dva vědce. Když měli dost jejich sledování, jak se rvou tak Tim dokázal určit koridor ve kterém jsou. Poté také dokázal najít Bena.

Snažil se, aby ho nikdo neviděl. Tohle byl vlastně hodně šílenej nápad, ale nemohl tam jen tak stát a sledovat to. Chtěl se dostat blíž k EDImu, ale něco ho přerušilo. Podíval se na stranu a očima zachytil Jacena a Keitha.

"TY-" Jacen vykřikl, ale poté ho keith poslal na výlet na zem. Druhý vědec ho totiž zasáhl přímo do hlavy, a se založenýma rukama na hrudi poté zafuněl.

"Měl by si se prospat, už tě nebudu poslouchat." Keith se zadíval na Bena a pilot na něj přihlouple hleděl. Nikdy by si nemyslel, že by mohl být Keith tak agresivní, dokonce i když se to týkalo EDIho. Dokázal se poté probrat ze svých myšlenek.

"Běž nahoru, potřebujou tě tam. Zkuste tu věc vypnout, já jdu pro Eddieho." Keith přikývl, a Ben už chtěl jít, když ho vědec zastavil.

"Bene." pilot se k němu otočil. "Hlavně buď opatrný." objevil se úsměv a Ben zmizel Keithovi z očí. Dostal se nahoru ke vchodu, a když na něj Henry namířil zbraň, tak pocítil malé Deja Vu. "Proč na mě musíte všichni mířit zbraní? Ben udělal to samé na Aliašce."

"Sorry doktore, ale jsem vážně rád že vás vidím celého, upřímně." Henry to pověděl a Kara s Timem, dokonce i Shane se otočili. Tohle byla velká úleva.

Ben už měl tohohle podělaného místa měl po krk, teď když viděl, že je s nima i Keith, tak měl ještě větší kuráž EDIho jen tak vyrvat z Jacenových nechutných pracek. Nemohl se dočkat okamžiku, kdy se mu podívá do očí a řekne mu že všechno bude v pořádku, to že je v bezpečí a půjdou domů. To bylo to jediné, co si teď přál. V kapse se mu ozvala vysílačka a okamžitě jí zvedl.

"OK Bene, zkusíme to vypnout a-"

"Hééj." Ben se otočil a spatřil Henryho.

"Henry se rozhodne, že ti pomůže." Keith dokončil větu a poté se podíval na Shana. Kara ho sledovala a Keith s povzdychnutím pokračoval. "Hlavně se tam nezkoušej skočit. Ta elektřina by tě ve vteřině mohla zabít. Počkej dokud se nám to nepodaří vypnout, a zbavit se těch co to tu stráží. Možná-"

"Vypusťte vodu." Keith, Tim a Kara se zmateně podívali na Shana. Ben s Henrym ho také slyšeli přes vysílačku a Ben ty slova pochopil. Vzpomněl si, jak se ho Jacen snažil utopit, tohle musel Shane myslet.

"Jak?" Keith se Shana zeptal ten se na něj podíval flegmatickým pohledem.

"Celé tohle místo je propojené. Když se zbavíte zdí, tak je můžete všechny spláchnout. Jacen tu má velkou nádrž s vodou, a také chladící systémy. Když to zkombinujete, tak z nich můžete udělat rampouchy." Keith nepotřeboval vědět víc. Pamatoval si Jacenovi metody programování do dneška. Nebylo těžké se probourat dovnitř, a ihned se mu zhmotnila mapa celého tohohle šíleného místa.

"Time, pojď sem a pomoz mi." chvíli spolupracovali a snažili se najít způsob, jak vypustit vodu. Keith byl překvapený, když viděl že je Shane s nima, ale chápal. On byl jediný kdo jim s tímhle mohl pomoct. Dokonce i kdyby nechtěl, tak z nějakého důvodu Keithovi připadalo, že mu to nedělá problémy. Byl potichu a ukázal jim, jak všechny systémy fungují. Keith si poté všiml ran které na něm byly vidět, hlavně pod jeho okem. Kolika věcmi si už tenhle kluk prošel?

Ben sebou trhl, když za sebou uslyšel zabručení, a pomalu se otočil. Trochu poklepal na Henryho a ten se poté taky otočil. Ben dlouho nepřemýšlel a vytáhl zbraň. Když se Jacen konečně sebral a zvedl, tak ihned pohlédl do hlavně zbraně. Akorát se usmál se a zasyčel.

"Udělej to, jen to udělej, nezachráníš ho." Z nějakého důvodu neměl Ben tu vůli ho zabít. Cítil jako by na to neměl právo. Chtěl ho vidět trpět, stejně jako EDI. Měl k vysvětlování hodně věcí, měl ochutnat jejich pomstu, nemohl ho teď zabít. Teď ne. Najednou jím projel šok. Začal se chvět a ruce se mu třásly. Něco se dělo, cítil bolest. Ale nebyla jeho bolest, ale někoho jiného. EDI! Mohl ho znova cítit, zamrkal a připadalo mu jako by se před ním otevřela celá jeho mysl.

Dokázal zesláble otevřít oči, všechno bylo rozmazané, zmatené, ale dokázal si navrátit vůli. Něco cítil, začmuchal jako malý pes, který se snažil najít svého pána. Slabě zvedl jeho bolavou hlavu a viděl světlo. Zase tam byl ten známý pocit. Znal to až moc dobře. Byl to on. Vrátil se... Opravdu se vrátil! Chtěl plakat. Opravdu nevěřil že si pro něj Ben přijde! Nemyslel si že to dokážou! Znova měl v srdci naději. Měl něco, za co mělo cenu bojovat. Teď to bylo jako chladná smrt, mohl ale přežít, mohl se vrátit k těm které miloval!

Vůle a síla se vrátili. Začal se pomalu zvedat. Elektřina okolo něj stále jiskřila, ale on doširoka otevřel oči a ty zazářily tak silně, jako nikdy dřív. Vypustil hluboký řev, a zachytil pozornost všech okolo. Ben se k němu ihned otočil a Henry udělal to samé. Dokonce i Jacenova pusa spadla, když viděl že EDI je zpět na všech jeho kolech. Ben mu akorát vrazil ránu do hlavy, a to přinutilo vědce dopadnout bez vědomí na zem. Na něho teď čas opravdu neměl.

Keith pocítil tak velkou úlevu a štěstí, když viděl svého syna jak se znova zvedl. Ukázal jim, že je naživu, a mají šanci ho odsud dostat. Jacen tentokrát neuspěje. Kara dohlížela na všechny muže v místnosti. Rozhodla se je uspat, a teď když viděla EDIho, tak se musela usmát. Tim pocítil nutkání se zhluboka zasmát, ale poté potřásl hlavou. Byl šťastný, když EDIho viděl, ale někdy byl až moc přecitlivělý človíček. Teď tu věc museli jen vypnout. Zamrkal, když viděl že Shane něco dělá. Přejížděl rukama po klávesnici a poté se objevila rudá obrazovka.

"Teď to můžete vypnout." řekl a Keith na nic nečekal. Začal se znova dobývat do systému, a v jeden šťastný okamžik bylo vše pod jeho kontrolou.

"Mám to!"

Ozval se neobvyklý zvuk, když zdi začali zajíždět do podlahy a všichni se začali rozhlížet. Ben s Henrym to pozorně sledovali, a Keith konečně začal vypínat místo kde byl EDI. Elektřina zmizela a Ben neváhal ani vteřinu a vrhl se k EDImu. Malé blesky zmizely a AI pomalu dopadla na podlahu. Henry následoval svého přítele, ale poté ucítil náhlé otřesy v podlaze. "Bene..." řekl a druhý pilot se k němu otočil. Když to také ucítil, tak se zadíval tím samým směrem. Tohle bude jedna bláznivá jízda.

"Au moje hlava, za tohle ta děvka zaplatí." Andrea se začala pomalu probouzet. Opravdu nenáviděla, když se k ní někdo choval takhle. Ale bylo tu něco divného, cítila jak se podlaha hýbe a vytřeštila oči v ohromném šoku. Ohromná vlna jí smetla a vzala sebou.

Ben nemohl věřit vlastním očím, když se do místnosti přihnala velká přívalová vlna. Lidé a stroje se museli vyrovnat s náhlým překvapením a nebyl žádný čas, aby si všimli dvou mužů za nimi. Ben nemarnil čas, a rychle přiběhl k EDImu. Klekl si k němu a vzal AI do rukou, ale poté ho odhodil elektrický šok.

"Tak tohle je teprve něco... počkat, Bene, vždyť jste tu věc vypnuli." vykřikla Kara a Keith přikývl, ale poté si protřel tvář. Něco bylo špatně, i když tu věc vypnuli, tak to stále dávalo zásahy. "Bene nedělej nic stupidního." zašeptala si Kara a znova se na něj podívala.

"Bene! Nic nedělej, zase dostaneš ránu!" Henry na něj křičel, ale jeho přítel ho ignoroval, znova se dostal k EDImu, a snažil s ho dostat z těch pout. Ale už po jediném kontaktu dostal znova zásah elektřinou. Postavil se a zkusil to znova. "Zbláznil ses kámo, zabije tě to!"

"Tak ať! Já ho odsud dostanu! Tak mi pomoz, nebo jdi odsud Henry!" Afro Američan sledoval, jak se Ben snaží získat zpátky jejich AI. Chtěl ho probudit, snažil se ty věci prostřelit, ale nefungovalo to. EDI byl jediný kdo je mohl prorazit, a Ben se ho zoufale snažil probudit. Oba věděli, co to mohlo Benovi způsobit, ale zase jednou se o to nestaral. Po několika dalších pokusech to už nemohl vydržet. Taky k němu přišel blíž, a Ben udiveně zamrkal, když viděl že se Henry snaží o to samé. Mohl se jen usmát a oba se snažili EDIho popadnout.

"Voda... voda? Co to kurva?!" Jacen se probudil a poté se zvedl, když ucítil chladnou vodu na své kůži. Všude kam se podíval byla voda! Někdo si opravdu musel hrát se systémy, a on se chystal zjistit kdo, ale poté viděl Henryho s Benem. Vyfuněl vodu kterou měl uvnitř nosu a vztekle se za nima vydal. Jeho těžké kroky duněly v kruhu podlahy celé místnosti a oba piloti se na něj ohlédli. "CO SI MYSLÍTE ŽE DĚLÁTE?!"

"Jak? Jak je to možný? Je to vypnuté, a nic jiného tam není, jak to pořád může dávat šoky." Keith si schoval tvář do dlaní a s hlubokým nádechem začal přemýšlet. To čeho si nevšiml byl Tim, jak se snaží najít nápovědu. Kara ho poté poplácala po rameni a on se na ní podíval.

"Jdu jim pomoct, potřebují mě tam." Tim jen nejistě přikývl, měla pravdu. Přece jen, ona uměla bojovat. Když se podíval na Shana, tak tam hoch jen seděl, a sledoval tu rvačku. Ale poté jen přikývl a také se zvedl.

"Kam jdeš?" zeptal se Tim a poté si uvědomil, že to bylo poprvé co na něj promluvil. Keith slyšel a také se na Shana podíval. Ten už chtěl jít, ale poté se otočil.

"Ještě tu mám jednu věc na práci. Hodně štěstí." řekl a než mu mohl někdo odpovědět, tak už běžel dolů. Tim se poté obrátil ke Keithovi a zeptal se na jednoduchou otázku.

"Proč ho nezastavíme?" Keith na něj pohleděl a zhluboka se nadechl.

"Protože oba víme, že nic neudělá, nic co by nám uškodilo." na chvíli se zarazil. "I když ani nevíme proč."

"Ty jsi vážně zkurvysyn, nech nás už jít!" Henry zakřičel na Jacena a zasáhl ho pěstí přímo do břicha. Ben neměl nejmenší ponětí co dělat. Byl unavený, měl už na sobě nějaké popáleniny od té elektřiny, a nevěděl jak EDIho probudit. Nemohl být mrtvý, nemohl!

Jako poslední možnost a šanci EDIho vzal do rukou a přitiskl ho k sobě. Elektřina ho nezastavila, jiskry létaly okolo ale stále k sobě EDIho tiskl. Možná... Jen možná, by ho to mohlo probudit. Blesk mu jednou dal jeho vlastní divokou osobnost, možná by ho mohl teda také znova oživit. Musel se vzbudit. Voda plula okolo nich, a Henry si nevšímal toho že se zvedá, zrovna teď se musel vyrovnat s jedním sráčem. Všiml si co Ben dělá, a chtěl na něj zakřičet. Tohle bylo úplné šílenství! Ale Jacen ho v té chvíli nakopl a poslal ho dolů na zem, a když udělat další vítězný krok , tak jeho tvář nabyla šíleného výrazu. Chtěl se chránit, ale poté se zablesklo a ozval se křik a vytekla červená tekutina. Podíval se na jacena a viděl že v jeho noze je krvácející rána.

"TY KURVO! TY ZPROPADENÁ KURVO!" křičel a Henry zahlédl Karu. Stála tam se zbraní v rukou a s chladným výrazem.

"Tohle jsem měla udělat už dřív." Jacen jí chtěl odpovědět přímým útokem, ale poté ho smetla velká a nečekaná vlna. Henry strhl Karu dolů, když viděl další a dokázali společně vydržet na místě. Jacena to ale i s jeho výkřiky odneslo.

"Stoupá to moc rychle!"

"Musíme je odsud dostat!" odpověděl jí Henry čistými slovy, a chtěl Benovi nějak pomoct. Ale když se přiblížil, tak se on i Kara zastavili.

"Zůstaňte tam!" Ben na ně zavrčel, a musel se kousnout do rtu kvůli bolesti.

"Ale Bene..." Kara tam nemohla jen tak stát. Nemohla je sledovat jak trpí.

"Chceme ti pomoct." řekl Henry a doufal že ho jeho přítel pochopí.

"Už jsem udělal dost chyb. Další nedovolím." řekl slabě Ben, když se zableskla další jiskra, tak se Kara vytřeštila oči. Tohle nemohli jenom tak sledovat! Ben zakřičel bolestí, ale poté sebou trhl, když ucítil dotek. Byl překvapený, když uviděl Karu a Henryho na obou stranách, jak drží jeho i EDIho.

"Na to ti kašlu že jseš vůdce Bene, užíváš si všechnu srandu!" křičel Henry.

"Vždycky ti pomůžeme! Jsme tvoji přátelé!" Kara taky zakřičela, a kdyby to nebylo všechno tak zamotané, tak by Ben ucítil i slzy na tváři. Měl opravdu dobré přátele, dokonce i když byl on sám debil.

"No tak, no tak, tohle musí fungovat!" Tim se snažil společně s Keithem tu věc tentokrát vypnout doopravdy! Nelíbila se mu vize vody a elektřiny spolu. Obrazovka se konečně rozsvítila zeleně a on začal ječet. "Mám to!"

"Skvěle!" Keith mu dopověděl, a okamžitě svoji síť programu s Timovou. Ve vteřině se elektřina zastavila a Keith se musel opřít do sedadla a trochu si rukou protřít hruď. Tim zase dopadl hlavou na panel.

"Dokázali jsme to..." Tim jenom dokázal zašeptat, protože tohle už bylo moc, ale Keith ho slyšel, a dokonce ho s úsměvem poplácal po zádech.

"Jo. Jsi dobrej."

"Vy jste lepší pane."

"Jednoho dne budeš možná lepší než já." Keith se usmál a zavřel na chvíli oči. Musel vědět že jsou v pořádku, ale teď byl opravdu rád že tu věc dokázali vypnout.

"Co že se to stalo?" Henry se zeptal a Kara pomalu otevřela oči.

"Přestalo to. Bene..." řekla a něžně s Benem zatřásla. "Bene... Jsi v pořádku?" Henry se na ní také podíval, a ucítil bolest hlavy když uviděl lesklé slzy, jak ztékají po tváři jeho kamaráda.

"On... Eddie..." Ben vydechl a pomalu začal EDIho hladit rukou. Čisté slzy mu vycházely z očí a dopadaly na EDIho poškozené tělo. Nebyl tam žádný život a světlo. Držel akorát jeho mrtvé tělo, bez duše. Nic od něj necítil, nezachránili ho! Ani si nevšiml, když se k nim přidal Tim s Keithem. Tim měl nutkání začat plakat, sakra proč musel mít tak měkkou povahu. Henry to viděl, a něžně tima přitáhl blíž a poklepal mu na rameno.

"Já vím Time. Já vím."

Ben se podíval na Keitha, jak si sedl naproti němu a něžně se dotkl těla jeho syna. Něco, co vytvořil on sám. A teď tam nebyl žádný život. Začal ho hladit a po několika sekundách potřásl hlavou, když viděl všechny ty jizvy. Jak mohly přijít pozdě, jak? Proč ho nedokázali zachránit? Keithovi oči se začali zaplňovat lesklými slzami a pomalu se smutným kývnutím položil hlavu na EDIho. Bylo tak těžké v tu chvíli něco cítit, něco jiného než bolest, žal a smutek. Cítil se tak prázdný, Jacen mu vzal někoho, kdo mu tak blízký. "Jsem tady, ale ty mě neslyšíš." zašeptal velmi tiše, nikdo ho neslyšel a přitiskl EDIho blíž k sobě. Ben se cítil stejně, neuspěli. Nedokázal dodržet slib. Prostě to nedokázal...

Kara necítila nic podobného, jako ty předchozí dny, jako nenávist a zlost. Byl tam jenom smutek a zmatenost, a poté něco dalšího. Chtěl aby žil! Ale nemohla uvěřit tomu, že by to nedokázal! Popadla jedno z jeho křídel a začala s ním třást. "No tak, musíš se vzbudit." řekla a všichni se na ní podívali. "Musíš žít. Přišli jsme pro tebe, udělal si toho tolik, způsobil jsi tolik problémů, musíš žít! Záleží nám na tobě, máme tě rádi! Vzbuď se Eddie! Vzbuď se!"

Tohle všechno byl jeden velký chaos, tohle místo, tahle situace. Vše co se stalo, obklopovala to chladná prázdnota. Ale poté se ozval hlas. Byla tam vůle žít, ale ta se musela spojit s tělem. Muselo si to najít cestu zpět do světa, malé světlo, malá naděje pro život, malá jiskra. \ Já chci žít. \

Najednou se modré oči široce otevřeli, CPU začalo zářit jasným světlem, a světla na křídlech se také rozzářila. Byl tam pohyb. Všichni mohli jen zírat s pusami otevřenými dokořán, a než mohli něco říct, nebo se pohnout, EDI přimhouřil oči a podíval se okolo sebe. Mohl být mrtvý, ale tohle mu připadalo tak reálné. Byli tam lidé, kteří byli jeho přátelé. Všiml si, že všichni na něm měli položené ruce, a poté se podíval před sebe, a viděl milou tvář svého otce.

"Eddie..." AI ho sledovala, a Keith se k němu sklonil hlavu. "Vítej zpět synu." Nemohl skoro vůbec mluvit. tohle byl zázrak, probral se k životu. EDI se usmál, a poté ho pozdravilo něžné pohlazení na těle od Kary, Tima a Henryho. Usmívali se na něj, hladili ho a on se cítil tak dobře. Teprve poté si konečně uvědomil silné ruce, které ho objímali. Zvedl pohled a přivítal ho Benův úsměv. Úsměv, který neviděl tak dlouho. Něco co mu tak moc scházelo.

"Plechoune..." vydechl Ben a EDI se mu opřel více na hruď, a všichni se začali smát. Tohle se vlastně dalo od Bena čekat. "Vezmeme tě s námi domů."

EDI byl chvíli potichu a poté konečně začal mluvit. "Jsem doma, když jsme s vámi." lidé zamrkali, ale v srdcích ucítili příjemný vřelý pocit.

"To je hezké, ale co uděláme s tímhle?" Henry přerušil pěkný okamžik a všichni se podívali zpět na vodu. Už k nim dosahovala, a ucítili jak se jich dotýká.

"Sakra!" zasyčel Ben a okamžitě se zvedl s EDIm v rukou. Držel ho pevně a AI jenom sledovala všechnu tu vodu, všechny pouta z něj najednou spadly, a poté se stalo něco úžasného. Všechna voda začala zamrzat. V jednom okamžiku se z celého tohohle místa začala stávat ohromná ledová plocha.

"Úžasné." vydechla Kara.

"Jo, ale když někam jdete, poslechněte Shana, vypusťte vodu." řekl Henry ironicky a Ben zavrčel.

"Shane."

Shane vzdychl, když zmáčkl poslední tlačítko. Pouta byly dole, voda zamrzlá, teď už zbývala jen jedna věc, dostat je odsud, úplně. Protřel si svojí bolavou ruku a zkontroloval kde teď jsou. Teď bylo perfektní načasování. Spěchal jak nejrychleji mohl k místu, kam dojdou. Když dorazil na místo, tak už viděl že běží.

"Bože už si nechci hrát na Kanaďany na ledě. Třikrát jsem si na tom ledě narazil prdel!" řekl Henry a jeho přátelé se zasmáli. Poté se ale zastavili.

"Shane..." Kara zašeptala a všimla si jak ben přidržel EDIho blíž.

"Co chceš?"

"Nic, co by pro mě bylo důležité." odpověděl kluk, ale Ben zafuněl a EDI už cítil, co se chystá udělat. Předal ho Keithovi, ale AI svého přítele zastavila. Ten už ale držel Shana za tričko. Podíval se do jeho namodralých stříbrných očí, a měl nutkání ho praštit do tváře. Teď jim pomohl, ale i tak měl na seznamu nějaké věci, za které si zasloužil trest.

"Ne Bene! Snažil se mi pomoct!" zavolal a pilot se k němu otočil. "Neubližuj mu. Prosím." všichni o tom popřemýšlel. A Ben konečně vzdychl.

"Vážně?"

"Jo." EDI souhlasil a Keith ho přitiskl blíž.

"Bene on nám opravdu pomohl, nech ho jít." vědec ho požádal a Ben tedy Shana pustil.

"Proč jsi tady?"

"Mám pro vás ještě jednu věc." odpověděl kluk a všichni zamrkali. Zeď ukázala že je ve skutečnosti východ a všichni byli šokovaní, když viděli že jsou ve vzduchu. "Jacen nechal pevnost, aby vzlétla, tohle budete potřebovat aby jste se odsud dostali." předal benovi malý balíček, Ben ho zkontroloval a podíval se znova na Shana.

"Co je to?"

"Pomůže vám to dopadnout na stejné místo." Shane odpověděl a oči se mu zaleskly. "Teď běžte." vyrazil zpět, a oni ho sledovali. Dívali se na něm v tichosti. Když prošel okolo Keitha a EDIho, tak ho překvapilo když se mu AI křídlem dotkla ruky.

"Pojď s námi."

Shane byl překvapený, ale potřásl hlavou. "Ne. Jacen by vás tak lehce našel. Jen běžte. A hodně štěstí." Tohle byly poslední slova,která jim řekl, než zmizel ve vnitřních prostorách pevnosti. Ben to také sledoval, poté se podíval na čistá oblaka. Byl čas jít domů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama